woman with blonde hair on body of water

Olejki bio

Bio olejki to lotne produkty roślinne o intensywnym zapachu i oleistej konsystencji, które są pozyskiwane wyłącznie z roślin a mianowicie z ich kwiatów, liści, korzeni, nasion oraz owoców. Proces ten odbywa się przez destylację z parą wodną albo przez wytłaczanie skórek owoców w szczególności cytrusowych.

Każdy bio olejek bardzo korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Kuracja zapachem polega na wprowadzaniu do organizmu olejków eterycznych poprzez kąpiele lub drogi oddechowe. Olejki te odprężają, wyciszają, łagodzą napięcia, stany depresyjne oraz leczą bezsenność wywołaną stresem.


Kosmetyki ekologiczne polskiej firmy. Zobacz i wybierz coś dla siebie


Ponadto mają również działanie przeciwzapalne i są pomocne w bólach mięśni i stawów. Dodatkowo pobudzają układ immunologiczny, poprawiają krążenie a także wspomagają leczenie infekcji dróg oddechowych i astmy. Pozyskiwanie tych naturalnych olejków jest bardzo kosztowne a zatem ich cena zakupu nie może być niska. Zapewne syntetyczne zamienniki są tańsze, ale zdecydowanie nie posiadają takich skutecznych terapeutycznych właściwości.


Naturalne kosmetyki marki Mokosh. Uznana marka i bardzo dobra jakość.


 

Dodaj komentarz