josiah-farrow-1ts13gEKEww-unsplash

Krem do twarzy, który nie zatyka porów?

Nieestetyczny wygląd skóry, często wynika z widocznie zatkanych porów. Wystąpienie tego typu objawów na skórze, warto obserwować i kontrolować, tak aby móc reagować w odpowiednim czasie i zapobiegać kolejnym niedoskonałościom. Zatkane pory są bardzo częstym rezultatem używania przypadkowych kremów, zakupionych w sklepie przy okazji dokonywania innych zakupów. Warto więc dokonać bardziej świadomego wyboru, który pozwoli zadbać o skórę w odpowiedni sposób. W pierwszej kolejności, należy dokonać obserwacji, które dokładnie produkty nasilają problem zatkanych porów. Następnie należy dokładnie przeanalizować zawartość składników w poszczególnych kosmetykach

. Dzięki temu świadomość substancji zatykających nasze pory, pozwoli dokonywac nieco bardziej świadomych zakupów kosmetycznych w przyszłości. Jednak warto także brać pod uwagę dokładną, procentową zawartość poszczególnych składników, ponieważ nie zawsze będą one wpływały na skórę w ten sam sposób. Jednymi z najbardziej zapychających pory składników kosmetycznych są oleje mineralne oraz parafina. Oprócz tego, substancjami, które mogą zatykać pory na skórze, są także silikony.


Sprawdź naturalny krem firmy Mokosh


Powodują one powstawanie na skórze filmu, który może utrudniać docieranie powietrza i innych składników odżywczych z kosmetyków. Najlepszym wyborem będą więc kremy pozbawione tych składników. Oprócz zmiany stosowanych na co dzień produktów kosmetycznych, dobrze jest także zmienić kilka nawyków stosowanych do tej pory w pielęgnacji. Między innymi najważniejsze jest głębokie oczyszczanie, które pozwoli pozbyć się problemu zatkanych porów i zmniejszyć ich widoczność.

Kremy stosowane wcześniej na noc, mogą przyczyniać się do zwiększania problemu, dlatego lepiej będzie przestawić się na stosowanie kremów do twarzy wyłącznie na dzień. Jednak zdecydowaniem najważniejszym etapem pielęgnacji, który pozwoli zadbać o skórę, jest dokładna i bardzo skrupulatna obserwacja stanu cery. Dzięki temu każdy z kosmetyków nasilających problem zatkanych porów, zostanie szybko odstawiony i wyeliminowany z codziennej pielęgnacji.

Dodaj komentarz