bee-naturalles-mWftCrzvGzE-unsplash (2)

Jak zrobić balsam do ciała z masła shea?

Masło shea znane jest przede wszystkim ze swoich właściwości, które doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry. Niestety zawartość masła shea w kosmetykach konwencjonalnych, dostępnych na półkach sklepowych, nie zawsze jest zadowalająca. Doskonałym rozwiązaniem jest więc samodzielne wykonanie balsamu do ciała zawierającego masło shea.

Co należy zrobić?

W pierwszej kolejności należy skompletować wszystkie potrzebne składniki, oprócz masła shea. Do balsamu należy dodać olejki, których włąściwości najbardziej odpowiadają aktualnym potrzebom skóry. Mogą to być również olejki występujące w temperaturze pokojowej w postaci stałej, jak na przykład olej kokosowy. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej konsystencji balsamu, którą chce się uzyskać w ostatecznym efekcie. Do wykonania balsamu o kremowej konsystencji, potrzebnych będzie około 5 łyżek stołowych olejków dodanych do masła shea. Po przygotowaniu wszystkich składników należy wlać je do miseczki, a następnie umieścić w kąpieli wodnej. Oznacza to ogrzewanie składników poprzez umieszczenie miseczki w gorącej wodzie, w większym naczyniu

. Dokładnie wymieszane składniki w postaci płynnej, można odłożyć do ostygnięcia. Gdy uzyskana substancja zacznie tężeć, należy rozpocząć tak zwane ubijanie. Wykonuje się to za pomocą miksera oraz końcówki do ubijania.

Gdy produkt zostanie ubity do konsystencji piany, należy przygotować odpowiednie naczynie lub opakowanie na kosmetyk. Najlepiej sprawdzają się opakowania szklane, które powinno się wyparzyć. Dzięki temu zmniejsza się ryzyka szybszego zepsucia produktu i tym samym wydłuża możliwy czas użytkowania. Przygotowany mikserem produkt, należy przełożyć do przygotowanego opakowania, a następnie odstawić na kilka godzin.

Tak przygototwany samodzielnie kosmetyk, może posłużyć około 3 miesięcy. Warto jednak każdego dnia obserować dokładnie jego konsystencję i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości lub niepokojącego wyglądu, wyrzucić produkt i przygotować w ten sam sposób ponownie. Przygotowany samodzielnie balsam z masłem shea z pewnością spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania i pomoże uzyskać zadowalające efekty codziennej pielęgnacji skóry.

Dodaj komentarz