chandra-oh-y5hRv6UNKMg-unsplash

Jak dobrać krem do twarzy po 30-tym roku życia?

Piękna twarz to marzenie każdej kobiety. Bardzo duża dostępna na rynku oferta kremów, nie ułatwia wyboru. Jak zatem dobrać stosownie do wieku krem do twarzy?

Przekroczenie trzydziestki to dla kobiety koniec z okazjonalnym zakupem pierwszego z brzegu kremu. Oczywiście, kremu powinno się używać również przed trzydziestką, jednak trzydziestka niech będzie taką magiczną datą, od której należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki krem do twarzy należy stosować?

Na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji twarzy po 30 roku życia?

Pielęgnacja twarzy po 30 to niezwykle istotna sprawa, której nie należy zaniedbać. Jeżeli kobieta czuje, że jej skóra tracić na jędrności i zaczynają pojawiać się zmarszczki, to sygnał, że potrzebuje bardziej zaawansowanej pielęgnacji. Po ukończeniu 30. roku życia zaczyna zanikać produkcja kolagenu w organizmie oraz zmniejsza się wytwarzanie elastyny. Zazwyczaj pojawia się coraz więcej zmarszczek mimicznych a skóra staje się bardziej sucha niż wcześniej. Przyczyną takiego stanu jest spowolnienie pracy gruczołów łojowych. Z tegoż powodu nawilżanie staje bardzo istotne. Ponadto w tym okresie życia często cera staje się poszarzała, sucha i zmęczona.

Jaki krem dla 30-latki?

Dla tej grupy wiekowej dedykowane są, które zawierają składniki nawilżające, substancje opóźniające tworzenie się zmarszczek. W tym wieku należy przede wszystkim wybierać kremy z dodatkiem kwasów hydroksylowych AHA, które ułatwiają usuwanie martwych partii naskórka oraz stymulują naturalny proces odnowy skóry. Ważne jest aby krem w swoim składzie zawierał witaminę E, która odżywia skórę, chroni przed wolnymi rodnikami, a także opóźnia procesy starzenia się skóry. Zawarty w kremie 30+ koenzym Q10 wygładza skórę, sprawia, że jest bardziej aksamitna i jędrna. Z kolei zaś kolagen uelastycznia skórę, nadaje jej sprężystości, witamina A opóźnia proces starzenia się skóry a witamina C nadaje cerze blasku.

Należy pamiętać, iż kremy dla 30-stki nie powinny być kosmetykami z przypadku.

Dodaj komentarz