sugar block dropped on white cup with milk

Czy produkty mleczne są zdrowe?

Gama produktów mlecznych w sklepach jest ogromna. Powszechnie uważa się, że pochodne mleka korzystnie wpływają na nasze zdrowie, dlatego ludzie chętnie sięgają nie tylko po mleko do kawy, ale wprowadzają do swojej diety różne przetwory mleczne.

O ile dzieci powinny w swoim jadłospisie mieć duże ilości mleka, twarogu bogatego w witaminę D3 i mającego wpływ na ukształtowanie silnych i zdrowych kości i w wielu przypadkach dobrze reagują na zawartą w nich laktozę to u dorosłych nie zawsze jest to takie oczywiste. Bardzo częstą dolegliwością, na którą wiele osób dorosłych nawet nie wie, że cierpi jest nietolerancja laktozy.

Polega ona na tym, że nasz układ pokarmowy nie jest w stanie prawidłowo przetrawić zawartej w mleku laktozy i to powoduje różne dolegliwości bólowe. Brzuch staje się nadęty, a osoba po spożyciu mleka odczuwa ogromny dyskomfort. Nietolerancja laktozy u osób dorosłych często idzie w parze z problemami w funkcjonowaniu tarczycy oraz alergiami pokarmowymi.

Dlatego warto badać się regularnie i sprawdzać stan swoich jelit. Jeśli czujesz się źle przez dłuższy czas to spróbuj wyeliminować jakiś produkt ze swojej diety i obserwuj swoje ciało, czy ta zmiana Ci służy, czy też nie. Pamiętajmy, że produkty mleczne są zdrowe, ale wiele z nich zawiera ogromne ilości cukru, jak na przykład owocowe jogurty i serki homogenizowane, czy smakowe maślanki. Jeśli w naszej diecie produkty mleczne są obecne i stanowią bazę naszego codziennego jadłospisu to warto, abyśmy zadbali o to, by były naturalne, bez dodatkowych cukrów, barwników, aromatów i konserwantów. Dzięki temu na pewno będziemy się czuli lepiej.

Dodaj komentarz