womans face in close up photography

Charakterystyka cery dojrzałej

Od jakiego wieku można zacząć mówić, że ma się cerę dojrzałą? Gdzie jest ta granica, po której przekroczeniu nagle twarz zaczyna wyglądać tylko gorzej, a trądzik zostaje zastąpiony przez jeszcze cięższy problem, czyli przez zmarszczki? Oczywiście wszystko to zależy od indywidualnych predyspozycji skóry i genów, ale ogólnie rzecz biorąc uznaje się, że kosmetyki do cery dojrzałej mogą być stosowane już po ukończeniu dwudziestego piątego roku życia.

To właśnie od tego momentu skóra zaczyna powoli się starzeć. Proces ten nabiera intensywności w momencie ukończenia trzydziestego roku życia. Wraz z upływem czasu to tempo starzenia się skóry jest coraz szybsze. Przyjmuje się zatem, że z cerą dojrzałą mają do czynienia osoby w wieku mniej więcej czterdziestu lat i oczywiście te starsze. Na tym etapie życia organizm spowalnia produkcję wielu hormonów. U kobiet dochodzi więc do spadku stężenia progesteronu oraz estrogenu. Jest to jeden z czynników wpływających na starzenie się skóry. Nie da się mu niestety zapobiec. Spowolnienie produkcji hormonów to proces absolutnie naturalny.

Skórze dojrzałej potrzebne są odpowiednie, często specjalistyczne kosmetyki do skóry dojrzałej. Łatwo można ją zresztą rozpoznać i wyróżnić jej kilka cech charakterystycznych. Cerze dojrzałej brakuje przede wszystkim elastyczności. Często też jest ona wyraźnie przesuszona, co w połączeniu ze zmarszczkami daje efekt, jak gdyby była też pomarszczona. Nierzadko wraz z upływem czasu dochodzi do utraty ładnego owalu twarzy. Zmienia ona swój kształt, co jest ściśle związane z utratą naturalnej elastyczności. Kąciki oczu czy ust zaczynają nieestetycznie opadać. Twarz nabiera smutnego i mniej atrakcyjnego wyglądu. Skóra nie produkuje też już tak dużo kolagenu, przez co właśnie nie może się napiąć i samodzielnie nawilżyć. Aby jej w tym pomóc, trzeba sięgać po dobre i sprawdzone kosmetyki do cery dojrzałej. Niektóre z nich działają cuda, jeśli tylko są odpowiednio i regularnie używane.

Dodaj komentarz